Grafy, tabulky a dokumenty
Na následujících odkazech naleznete samostatné PDF soubory, které rozšiřují základní informace o jednotkách lesnické typologie, podané na předcházejících stránkách. Jedná se již o poměrně podrobná data, pro která jsme vyčlenili tento oddíl.
Na základě vyhlášky 298/2018 Sb. platí oficiální základní tabulka "Lesnicko-typologického systému ÚHÚL" z r. 2019
Originál původní základní tabulky z publikace Plíva 1971 - "Typologický systém ÚHÚL" s přehledem souborů lesních typů i přehledem lesních typů.
Originál pozměněné základní tabulky "Typologického systému ÚHÚL" z r. 1983.
Originál pozměněné základní tabulky "Typologického systému ÚHÚL" z r. 2003.
Základní tablka SLT k r. 2015 a tabulkový přehled SLT s rámcovou přirozenou dřevinnou skladbou s převládajícími půdními typy a s převodem na STG (Zlatník 1976).
Přehled zastoupení jednotlivých souborů lesních typů (SLT), dále ekologických řad, edafických kategorií a lesních vegetačních stupňů v celé ČR v % lze nalézt v tabulce: "Zastoupení EK, ER, LVS, SLT v ČR". Graf zastoupení SLT v ČR lze najít na obrázku: „Zastoupení SLT v ČR nad 0,75 %“.
Názorná charakteristika edafických kategorií ve vztahu k trofii, hydrickém režimu (ovlivnění vodou), kamenitosti, vzrůstanosti dřevin a k reliéfu (geomorfologii) - tedy pěti kriterií, na základě nichž jsou edafické kategorie vytvořeny, je patrná v tabulkách a na obrázcích: „Schéma vlastností edafických kategorií“, a v pomůcce "Stručný klíč k určení edafické kategorie".
Přehled a rámcové začlenění lesních vegetačních stupňů je v následující tabulce: „Lesní vegetační stupně“.
Přehled charakteristik lesních typů všech PLO 1-41 v ČR uvedených v oblastních plánech rozvoje lesů (OPRL) lze nalézt v této tabulce: "Charakteristiky lesních typů PLO 1-41", k tomu "Přehled PLO".
Problematika specifických borů je rozvedena v článku s tabulkami: "BORY V ČR V ČLENĚNÍ PODLE TYPOLOGIE LESŮ".
Rostliny slouží i v lesnické typologii jako základní edifikátory stanovištních poměrů a k tomu lze využít hned několik prací o ekoindikaci rostlin. Vedle děl Ellenberga, Ambrose apod. se v lesnické praxi využívají tzv. "Ekologické skupiny rostlin dle Průši", kde je systemizováno několik předchozích klasifikací do jedné zjednodušené ekoindikace, co nejlépe využitelné v lesnickém stanovištním průzkumu a lesnické typologii. Jako pomůcku k ekoindikaci rostlinami lze dále použít i "Ekologické skupiny rostlin dle Vokouna".